• Zápis do materskej školy

SPÔSOB

• osobne  5.5.2021 od 15:00 – 17:00  a  6.5.2021 od 10:00 – 12:30

• poštou na adresu školy do 7.5.2021

• prostredníctvom elektronického podania cez ÚPVS (www.slovensko.sk)

DOKUMETY POTREBNÉ K ZÁPISU

• písomná žiadosť podpísaná obidvoma zákonnými zástupcami  (ziadost_o_prijatie.pdf)

• elektronická prihláška podpísaná obidvoma zákonnými zástupcami (https://msdlha.edupage.org/register/)

• potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti od praktického lekára pre deti a dorast, ktorého súčasťou je aj údaj o povinnom očkovaní   (Lekarske_potvrdenie.pdf)

Dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami

• vyjadrenie príslušného školského zariadenia výchovného poradenstva a prevencie

• odporúčanie všeobecného lekára pre deti a dorast, (ktoré môže byť súčasťou potvrdenia o zdravotnej spôsobilosti)                                                                                                                                       (tlačivá sú k dispozcií v MŠ)

Dieťa s pokračovaním plnenia povinného predprimárneho vzdelávania

• písomný súhlas príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie

• písomný súhlas všeobecného lekára pre deti a dorast

• informovaný súhlas zákonného zástupcu

POVINNÉ PLNENIE PREDPRIMÁRNEHO VZDELÁVANIA

• pre deti, ktoré dosiahli 5 rokov veku do 31.8.2021

PODMIENKY PRIJÍMANIA

Prednostne sa budú prijímať podľa kritérií:

• deti, ktoré dovŕšili 5 rokov veku

• deti, ktoré pokračujú v povinnom predprimárnom vzdelávaní

• nadané deti, ktoré budú plniť povinné predprimárne vzdelávanie pred dovŕšením 5 rokov

• Deti, ktoré k 31.8.2021 dovŕšia 4 roky

• deti, ktoré k 31.8.2021 dovŕšia 3 roky

Deti, ktoré k 31.8.2021 nedosiahnu vek 3. rokov môžu byť prijaté iba v prípade voľnej kapacity MŠ a ak má dieťa dostatočne osvojené hygienické a stravovacie návyky.

VYDÁVANIE ROZHODNUTÍ

Písomné rozhodnutie o prijatí alebo neprijatí dieťaťa do materskej školy vydá riaditeľka Základnej školy s materskou školou najneskôr do 15. júna 2021.

• Prevádzka materskej školy od 19.4.2021

• Vážení rodičia,

na základe rozhodnutia ministra školstva SR a v súlade s metodickým usmernením Návrat žiakov do škôl bude od pondelka 19.4.2021 materská škola v prevádzke pre všetky deti.

Podmienkou účasti detí na vyučovaní je pretestovanie aspoň jedného zákonného zástupcu žijúceho v spoločnej domácnosti a preukázanie sa negatívnym testom, resp. výnimkou z testovania a podanie Čestného vyhlásenia. Čestné vyhlásenie, ktorého kópiou je potvrdenie negatívneho testu, resp. výnimku z testovania, nesmie byť staršie ako 7 dní. Čestné vyhlásenie môžete podať aj elektronicky.

Naďalej Vás prosíme o dodržiavanie platných epidemiologických opatrení. Dieťa môže sprevádzať do budovy školy len 1 osoba, ktorá podáva Čestné vyhlásenie, žije v spoločnej domácnosti a preukáže negatívnym testom, resp. výnimkou z testovania. V priestoroch školy, aj šatne sa sprevádzajúca osoba nesmie zdržať dlhšie ako 10 minút.

Ďakujeme.

Čestné vyhlásenie19262.docx

• Prevádzka materskej školy od 12.4.2021

• V súlade s rozhodnutím ministra školstva SR zo dňa 8.4.2021 s účinnosťou od 12.4.2021 sa obnovuje vyučovanie v materskej škole pre všetky deti.

Naďalej ostávajú v platnosti prísne epidemiologické opatrenia.

Deti, ktoré od pondelka 12.4.2021 nebudú materskú školu navštevovať, je potrebné odhlásiť zo stravy. Poplatok za prevádzkové náklady bude treba opätovne uhrádzať aj v prípade, ak dieťa do MŠ nenastúpi.