• Vesmír očami detí

• Naša materská škola sa zapojila do výtvarnej súťaže „Vesmír očami detí“.

V kategórii I. okresného kola získali:

Terézia Murinová- hlavnú cenu a  postup na celoslovenské kolo

Karin Červeňová-  špeciálnu cenu poroty

Isabell Antónia Zaťková- špeciálnu cenu poroty

Deti sa so svojimi rodičmi zúčastnili slávnostného vyhodnotenia a odovzdávanie cien, ktoré sa uskutočnilo v Oravskom kultúrnom stredisku v  Dolnom Kubíne. Súčasťou vyhodnotenia súťaže bola aj vernisáž prác. Deti okrem diplomu získali tiež malý darček.

Víťazkám srdečne blahoželáme!

• Návšteva v 1.ročníku

• Školský rok sa pomaly blíži ku koncu a z našich predškolákov sa čochvíľa stanú veľkí školáci. V mesiaci apríl, sme sa preto rozhodli navštíviť žiakov 1. ročníka a oboznámiť sa s priestormi  pred zápisom do školy. Pani učiteľka nás srdečne privítala a pozvala do triedy. Prváci nám ukázali, čo všetko sa  za ten krátky čas naučili. Pomenúvali obrázky, hravou formou ich rozčleňovali na slabiky, dopĺňali chýbajúce začiatočné písmeno, počítali kocky „ cukru“ pre draka, určovali počet v skupinách. Do úloh sa zapájali aj predškoláci.

Na záver nás naučili jednoduchú tanečnú choreografiu a spoločne sme si zatancovali. Deťom sa v škole veľmi páčilo a už teraz sa tešia na nástup do školy. Ďakujeme pani učiteľke a školákom, že sme s mini mohli stráviť príjemné chvíle.