• Technická škôlka

• Nadácia Kia Slovakia schválila materskej škole grant vo výške 2315,60 € na vytvorenie technického kútika. Grantový program je zameraný na rozvoj manuálnych zručností, technického myslenia, tvorivosti a verbálnych schopností detí v predškolskom veku v materských školách. Technický kútik sme vytvorili v priestoroch technickej učebne základnej školy. Najstaršie deti MŠ sa tam budú učiť používať jednoduché pracovné nástroje, spoznávať rôzne materiály, naučia sa hlavné zásady výrobných postupov.

Zatiaľ sme sa s technickým kútikom oboznámili a deti si s pomocou  vyrobili jednoduchý domček z dreva. Samostatne pracovali s pravítkom, brúsnym papierom a s pomocou aj s pílkou. Pracovali zanietene a usilovne, bolo vidieť, že práca so skutočnými nástrojmi ich veľmi baví a majú z práce a z hotového domčeka veľkú radosť.

Do materskej školy sme vďaka grantu zakúpili aj konštrukčné hračky a stavebnice, pri ktorých si technické myslenie môžu rozvíjať aj mladšie deti. Deti chceme viesť okrem rozvoja pracovných zručností, ktoré neskôr využijú v bežnom živote aj k radosti z práce a z hotového výrobku, veríme, že sa nám to podarí.

• Pani zubárka v škôlke

• V novembri nás v škôlke navštívila pani zubárka a dentálna hygienička. Deťom porozprávali o svojej práci, o starostlivosti o zuby aj o potravinách ktoré zubom škodia a ktoré im naopak prospievajú. Na zväčšenom modeli zubov im ukázala ako si ich správne umývať. Deti si to potom spoločne s pani zubárkou vyskúšali s vlastnými kefkami.  Pani zubárke zarecitovali básničku o zúbkoch a za odmenu dostali na pamiatku nálepku. Deti si potom ešte vyrobili kefku z lekárskej paličky a špongie. Z plastelíny vymodelovali pastu a kefka s pastou boli hotové.

Pani zubárke a dentálnej hygieničke veľmi pekne ďakujeme za ich čas, informácie a milý prístup.