• Karneval

•  „Ja budem vílou!“ „Ja zase pirátom!“ „A ja ti nič neprezradím, ale už sa veľmi teším!“
            Takéto, a podobné natešené výkriky, bolo denno-denne počuť v oboch triedach našej materskej školy už takmer dva týždne pred karnevalom, ktorý sa napokon konal vo štvrtok 16.02.2023 vo veľkáčskej triede.

Všetko v materskej škole sa počas týchto dvoch predchádzajúcich týždňov pred karnevalom nieslo v duchu rôznofarebnosti a krásy zázračného sveta farieb okolo nás. Či to už bolo vyrábanie balónov z farebného krepového papiera, masiek škrabošiek, malých šaškov odtláčaním ručičiek alebo spolupráca detí s učiteľkami na výzdobe tried, atmosféra bola citeľne popretkávaná radostným očakávaním bezstarostnej zábavy a predvádzania sa.
            Karneval slávnostne otvorili pani učiteľky materskej školy zábavným tancom pre deti, na ktorý sa bolo radosť pozerať. Pri predstavovaní masiek detí, ktoré potom nasledovalo, sa naozaj prejavila fantázia a kreativita mnohých rodičov, ktorí s dôvtipom a láskou pripravili svojim deťom pestré kostýmy. Aj vďaka nim sa tu takto spolu zišli superhrdinovia s vílami a princeznami, zvieratká s pirátmi a vojakmi, policajti s horármi s kúzelníkmi, a to všetko pod starostlivým vedením perfekne moderných speváčok (učiteliek) zo sedemdesiatich rokov a bláznivého Šaša-jaša v podaní našej drahej pani upratovačky.

O zábavu na karnevale vôbec nebola núdza. Deti spolu tancovali, smiali sa, sútažili, a v radostnom víre naháňali bublinky a balóny. Mnohí rodičia detí sa tiež s láskou postarali o hojnosť občerstvenia, a tak si všetci zúčastnení mohli pochutiť na fantastických buchtách s makom, bábovke, muffinoch, šiškách s džemom, mnohých druhoch zdravého ovocia i slaných pochutinkách.
            Na koniec karnevalu boli všetky deti ešte odmenené malým praktickým darčekom, či hračkou, no to najdôležitejšie, čo si deti odnášali z tohto veselého podujatia, bola radosť zo spoločne stráveného času, bezstarostnostného detského smiechu a čistého kamarátstva.