• Beseda o čítaní pre rodičov

• V utorok, 9.4. sa na škole uskutočnila beseda Ako na čítanie. PaedDr. Stanislava Opátová, nadšená učiteľka a propagátorka inovatívnych vyučovacích metód, porozprávala o tom, prečo je čítanie dôležité. Čo dokáže čítanie 20 minút denne a ako u detí budovať čitateľské sebavedomie. Prítomní rodičia a učitelia sa tiež dozvedeli ako vyberať správne knihy, aby sa z detí stali aktívni čitatelia a ako škodia obrazovky. Učiteľov inšpirovala praktickými aktivitami, ktoré možno robiť na hodinách. Potešila aj informáciou ako možno získať knihy za polovičnú cenu.

Ďakujeme rodičom a učiteľom za účasť a lektorke za príjemnú a inšpiratívnu besedu.

• Z rozprávky do rozprávky

• Mesiac marec sme predovšetkým venovali knihám. V úvode miesiaca sme navštívili školskú
            knižnicu, kde deti spoznávali detskú literatúru a oboznamovali sa s knihami rôznych žánrov.
            Deti mali možnosť priniesť si svoju obľúbenú knižku a porozprávať o nej kamarátom.
            Dozvedeli sa veľa nových a pekných informácií o tom, čo sa v nich odohráva.
            Našu škôlku navštívila „Červená Čiapočka“ a spoločne sme sa vydali na cestu rozprávkovým
            lesom. Prečítali sme si veľa známych rozprávok, naučili básne, vyskúšali si rolu hercov a pre
            malých divákov zahrali improvizované divadielko s maňuškami. Pomáhali plniť úlohy
            „Červenej Čiapočke“- skladali puzzle, počítali kvietky pre babičku, usporadúvali obrázky
            z príbehu. Deti prejavili radosť, ktorú bolo vidieť na ich rozžiarených očkách.
            Naším cieľom bolo rozvíjať predčitateľskú gramotnosť, zaujať kladný vzťah ku knihám
            a motivovať ich k budúcemu čítaniu.