• Jesenné prázdniny

• Oznamujeme rodičom, že počas jesenných prázdnin, od 28.10.2021 do 29.10.2021, bude materská škola z dôvodu nízkeho záujmu rodičov zatvorená.

Materská škola bude opäť v prevádzke v utorok 2.11.2021.

• Idem, idem do školičky...

• ,,Idem, idem do školičky,

poza humná, poza kríčky.

Učiť sa mi zachcelo,

preto bežím veselo.“

Prázdniny skončili a opäť prišiel september. Mesiac, v ktorom sa otvorila aj brána našej materskej školy. Materská škola znova ožila detským smiechom. Deti aj pani učiteľky sa do škôlky vrátili plné sily a zážitkov z prázdnin. Niektoré deti sa po prázdninách vrátili do dôverne známeho prostredia, aby tu opäť stretli svojich kamarátov, ale pre niektoré deti to však bol ich naozaj prvý deň v škôlke, ktorý statočne zvládli. Oboznámili sa s novým prostredím, zoznámili sa s kamarátmi a láskavý prístup našich pani učiteliek im pomáha naďalej adaptovať sa. Počas prvého týždňa sa venovalo téme ,,Môj kamarát“. Deti sa navzájom predstavovali a celý týždeň sa spoznávali aj prostredníctvom rôznych hier ako ,,Pavučina priateľstva, O reťaz o reťaz, Kamarát“. Naučili sa niečo nové aj o obci Dlhá nad Oravou, poznávali verejné inštitúcie a služby vo svojom okolí (napr. obchod, pošta, lekárska ambulancia, obecný úrad, vlakovú stanicu, školu a iné). Že sa im naozaj dobre žije v ich dedinke, pripomínali si to aj piesňou ,,Na Orave dobre, na Orave zdravo“. September ušiel ako voda a my sa ďalej tešíme na nové zážitky a úspechy, ktoré deti získajú v tomto školskom roku pre rozvoj ich jedinečnosti.

,,Všetci spoločne za dobrodružstvom!“