• Beseda o čítaní pre rodičov

• V utorok, 9.4. sa na škole uskutočnila beseda Ako na čítanie. PaedDr. Stanislava Opátová, nadšená učiteľka a propagátorka inovatívnych vyučovacích metód, porozprávala o tom, prečo je čítanie dôležité. Čo dokáže čítanie 20 minút denne a ako u detí budovať čitateľské sebavedomie. Prítomní rodičia a učitelia sa tiež dozvedeli ako vyberať správne knihy, aby sa z detí stali aktívni čitatelia a ako škodia obrazovky. Učiteľov inšpirovala praktickými aktivitami, ktoré možno robiť na hodinách. Potešila aj informáciou ako možno získať knihy za polovičnú cenu.

Ďakujeme rodičom a učiteľom za účasť a lektorke za príjemnú a inšpiratívnu besedu.

• Z rozprávky do rozprávky

• Mesiac marec sme predovšetkým venovali knihám. V úvode miesiaca sme navštívili školskú
            knižnicu, kde deti spoznávali detskú literatúru a oboznamovali sa s knihami rôznych žánrov.
            Deti mali možnosť priniesť si svoju obľúbenú knižku a porozprávať o nej kamarátom.
            Dozvedeli sa veľa nových a pekných informácií o tom, čo sa v nich odohráva.
            Našu škôlku navštívila „Červená Čiapočka“ a spoločne sme sa vydali na cestu rozprávkovým
            lesom. Prečítali sme si veľa známych rozprávok, naučili básne, vyskúšali si rolu hercov a pre
            malých divákov zahrali improvizované divadielko s maňuškami. Pomáhali plniť úlohy
            „Červenej Čiapočke“- skladali puzzle, počítali kvietky pre babičku, usporadúvali obrázky
            z príbehu. Deti prejavili radosť, ktorú bolo vidieť na ich rozžiarených očkách.
            Naším cieľom bolo rozvíjať predčitateľskú gramotnosť, zaujať kladný vzťah ku knihám
            a motivovať ich k budúcemu čítaniu.

• Veľkonočné tvorivé dielne "Mravčeky"

• Veľkonočné tvorivé dielne „Mravčeky“

„Šibi-ryby, mastné ryby,

kázal otec i mamička,

abys dala tri vajíčka,

jedno biele, druhé čierne,

a to tretie zafarbené“.

Sviatky blížiacej sa Veľkej noci sme si spoločne pripomenuli v našej triede nielen zvykmi a tradíciami, ale aj veľkonočnými tvorivými dielňami. Rôznou výtvarnou technikou si deti spolu so svojimi rodičmi vytvorili krásne sliepočky z látky, veľkonočných zajačikov z kartónov, farebné košíčky na vajíčka. Svoju fantáziu a tvorivosť prejavili pri maľovaní vyfúknutých vajíčok. Zo spoločných výtvorov sme si v duchu Veľkej noci vyzdobili triedu aj šatne. Okrem triedy sa pracovalo aj v dielni, kde tvorili hlavne oteckovia so svojimi deťmi. Vyrábali si meče, drevených zajačikov a ovečky. Chlapcom sa v dielni veľmi páčilo. Počas práce používali rukavice, ochranné okuliare a pracovali ako skutoční majstri. Finálne výrobky sú toho svedkom. Strávili sme príjemné popoludnie a všetci sme odchádzali s dobrým pocitom a zážitkami. Zároveň chcem poďakovať všetkým rodičom, ktorý si našli čas a prišli nám spríjemniť popoludnie v našej škôlke. Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie.

Mária Jurigová

• Veľkonočné tvorivé dielne ,,Vrabčeky"

,,Maľované vajíčko,

pekný božtek na líčko.

K tomu zdravia moc a moc

a veselá Veľká noc.“

Veľkonočné sviatky sú sviatky plné zvykov a tradícií, ktoré deti zo škôlky poznávali počas predveľkonočného týždňa a jednou z aktivít boli aj veľkonočné tvorivé dielne. Čo všetko dokážu šikovné ruky ukázali deti z triedy ,,Vrabčekov“ spolu so svojimi rodičmi na tvorivých dielňach dňa 26. marca. Vo svojich milých výtvoroch využili rôzne techniky a materiál, ktorý sa premenil na veľkonočné dekorácie. Deti vyrábali ovečky, veľkonočné pozdravy, ktoré budú zdobiť domov starých rodičov a samozrejme vyzdobili papierové vajíčka i naozajstné kraslice. Zo spoločných výtvorov sa veľmi tešili a výsledky kreativity si  vystavili v šatni.

Ďakujeme všetkým, ktorí prišli a tešíme sa na ďalšie tvorivé stretnutie v našej materskej škole!

• V prvej triede

• Do fotogalérie bol pridaný nový album V prvej triede.

U prvákov si deti vyskúšali odpovedať na otázky pred tabuľou, zarecitovali báseň, vypočuli si Velkonočny príbeh o zvieratkach, spajali sa do skupín podľa farby vajíčka, spoločne s prvakmi hľadali geometrické tvary, čísla, písmená. Zoradili sa do číselného radu. Vymýšľali slová na začiatočné písmená. Na lyžičke preniesli čokoládové vajíčko.

• Dopoludnie s tretiakmi.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Dopoludnie s tretiakmi..

Tretiaci prečítali deťom rozprávku O škaredom káčatku, ukázali a učili deti pracovať s programovatelnym legom. Zahrali sme sa hru na škaredé káčatko a spoločne si zatancovali kačací tanec

• Pripravujeme

• 4.3. – 8.3. Rozprávkový týždeň